SYSTÉM NOVOPORT®

Renovujete-li svou garáž, jistě si přejete, aby lépe vypadala, snadněji se otevírala a spotřebovávala i méně energie. S tímto systémem složeným ze vrat, pohonu a dálkového ovladače, zvýšíte úroveň komfortu své garáže. Zbavíte se i zdlouhavého otevírání a zavírání vašich garážových vrat.
Tato vrata a pohon jsou optimálně vyladěny. Jsou certifikovány, v souladu s nezávislými institucemi, dle nejnovějších bezpečnostních norem (EU). Systém nabízí uklidňující pocit maximální bezpečnosti. Záruka je na 5 let (mechanika, motor, řídící jednotka).

 

Systém NovoPort® neposkytuje nejvyšší komfort pouze v provozu, ale komfort zajišťuje také při montáži. Tento pohon se totiž nemontuje jako ostatní běžné pohony na strop, ale jednodušše do boční kolejnice (podle stavební situace vpravo či vlevo). Takže strop zůstává volný a potíže při montáži jsou od začátku vyloučeny!

Veškeré stavební prvky jsou již z továrny připraveny jako stavebnice a na místě se provede montáž. Ta zabere zhruba 5 hodin. Když je vše namontováno, stačí jen nasadit pohon a je hotovo. To šetří případné vícenáklady na montáž (příprava stropu, konstrukce pro pohon apod.). Z toho důvodu je systém NovoPort® konstrukčně určen pro všechny garáže a garážová stání a je dodáván jako vratový komplet.

Pohon NovoPort® je integrován do boční vodící kolejnice garážových vrat. Jsou tak ušetřeny finanční náklady na materiál, montáž i údržbu.

Prostor u překladu
V překladovém prostoru nedochází vůbec ke ztrátě místa.
   
Žádné zavěšování stropu či hnacího agregátu
U garáží, kde je vysoký strop, se často musí připravit speciální závěsná konstrukce, aby byla možná montáž pohonu. U systému NovoPort® tyto náklady nejsou!
 
Volný stropní prostor v garáži
Na ploše stropu montáži nic nebrání. Osvětlení, průvlaky či odpadové roury se nemusí demontovat ani přemostit. Odpadá komplikované vrtání do železobetonových stropů, potřeba speciálních hmoždinek u sádrokartonových desek, nebezpečí provrtání tenkých stropů nebo znečištění komponent pohonu prachem.
 
Bez navýšení hloubky zasunutí
Pohon vedený po kolejnici bývá umístěn cca 30 až 40cm nad vraty a často se musí na staveništi zkracovat. Systém NovoPort® je přesný okamžitě.

 

Řídící jednotka pohonu je vybavena moderním, energeticky úspornějším LED osvětlením, 13 x svítivějším než je běžné osvětlení o stejném výkonu.

LED osvětlení (1,6 Watt), s diodami nově integrovanými do řídící jednotky, se automaticky zapíná při otevření garážových vrat. Délku svícení LED osvětlením lze naprogramovat od 1 do 4min.

Max. zabezpečení řídící jednotky je zajištěno díky automatickému kódování signálu. Přijímač signálu je umístěn a chráněn krytem pohonu.

 

Programování (ovládání) se provádí 3 tlačítky a pomocí přehledného 7 segmentového displeje. Díky systematickému menu nelze nic přehlédnout. Všechna nastavení jsou automaticky uložena v paměti (i při výpadku proudu). Kódování chyb dovoluje (v případě potřeby) spolehlivou analýzu poruch.
Interiérové tlačítko k otevření vaší garáže je integrováno do řídící jednotky. Můžete tedy ovládat vaše vrata z vnitřku garáže bez použití dálkového ovladače. Není potřeba již nic dokupovat.

 

Vedle integrovaného LED osvětlení (1,6 W) má systém NovoPort® lehce přístupné přívody pro příslušenství s kabeláží (externí osvětlení či signální žárovky, které lze ovládat dálkovým ovládáním, případně klávesnicí).
Ozubený řemen nepotřebuje téměř žádnou údržbu. Občas stačí prostříknout silikonovým olejem. Je chráněný přímo ve vodící kolejnici garážových vrat. Díky jeho použití jsou vrata maximálně tichá.